Lajme

EMRAT – ‘Mbushën Skraparin me kanabis’, 140 vite burg për grupin kriminal/ Të përfshirë edhe efektivë policie

140 vite burg ka dhënë GJKKO për grupin e të arrestuarve më 9 janar të një viti më parë në kuadër të operacionit “Gjergova” në Skrapar, të cilët akuzohen se ‘përmbytën’ zonën me kanabis dhe për pastrim parash.

SPAK lëshoi 23 urdhër arreste, ndër të cilët edhe efektivë policie dhe zyrtarë.

Te akuzuar per kultivimin:

Arben Lekli 15 vite burg

Sefedin Doka 12 vite burg

Alban Bendo 12 vite burg

Fatjon Beshiri 12 vite burg

Anxhela Beshiri 10 vite burg

Esmeraldi Kaposhi 6 vite burg

Selfo Kaposhi 6 vite burg

Zylyftar Zhurda 6 vite burg

Ilda Ballo 6 vite burg

Olgert Dusho 6 vite burg

Elson Dusho 6 vite burg

Teki Dusho 6 vite burg

Fuat Dusho 5 vite burg

Enver Muçaj 1 vit burg

Altin Sula 6 vite burg

Redian Shimi 6 vite burg

Ilir Shimi 5 vite burg

Zyrtarët e akuzuar për “Shpërdorim detyre”:

Astrit Duro 2 vite burg

Bardhyl Cela 2 vite burg

Edmond Zotkaj 2 vite burg

Fatos Lamaj 2 vite burg

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close