Lajme

Emrat/ Ngjarje e rëndë në shkollën 9 vjeçare të Memaliajt, mësuesja dhunohet nga tezja e një nxënësje

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në shkollën 9 vjeçare “Nimete Progonati” në Memaliaj të Gjirokastrës ku një mësuese është dhunuar. 43 vjeçarja M.H është dhunuar nga tezja e një fëmije në klasën e tretë.

Sipas detajeve, tezja kishte shkuar të merrte mbesën e saj pasi mbaroi meësimin por kjo e fundit ka pretenduar se është bullizuar dhe dhunuar nga mësuesja.

Pas të qarave të mbesës së saj e cila ankohej se mësuesja e kishte dhunuar, tezja e saj e identifikuar si S.K ka shkuar tek mësuesja me të cilën ka pasur një debat të ndezur që degjeneroi në përdorimin e dhunës.

U desh ndërhyrja e stafit të shkollës për të ndalur përplasjen mes tyre. Ndërkohë vetë mësuesja ka shkuar në polici ku ka bërë denoncimin për dhunën e ushtruar ndaj saj nga S.K për shkak të detyrës

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close