fbpx
Lajme

Emrat/ Policia mësyn klanet maf.ioze, në pranga 3 burra dhe një grua shqiptare

30 persona janë vënë në pranga, ndër to katër shqiptarë, janë vënë në pranga si pasojë e një operacioni i zgjeruar i policisë italiane në Latina i koduar ‘Astice’.

Nga shqiptarët bëhet fjalë për 3 meshkujt dhe një grua. Eduard Lala 26 vjeç, Endri Çollaku 28 vjeç, Ndriçim Lalaj 29 vjeç dhe një grua e identifikuar si Eneida Skëndo 28 vjeçe.

Të ndaluarit dyshohen se në bashkëpunim i përksnin klaneve mafioze më të rëndësishme që vepronin në territorin italian.

Midis persona të prangosur janë edhe dy oficerë të policisë italiane, të cilët dyshohet se ishin korruptuar nga personat e ndaluar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button