Lajme

EMRAT/ Pranga dy shqiptarëve në Angli, kultivonin kanabis në një banesë, vlera e tyre

Dy shqipëtrë që kultivonin kanabis në një banesë në Northampton të Anglisë, u arrestuan.

Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22 vjeç u paraqitën në Northampton Croën Court më 23 shtator, të dy të akuzuar për prodhimin e drogës së klasit B.

Në këtë operacion u zbuluan një sërë mjetesh të sofistikuara për kultivimin e drogës, duke përfshirë pajisjet e ngrohjes dhe freskueset. Në banesë që kishte katër dhoma u gjendën gjithsej 79 bimë kanabis.

Pesha e kanabisit që u gjetë është vlersuarë nga ekseperti midis 2,212 g dhe 6,636 g dhe prodhoi një vlerë të vlerësuar me shumicë prej 14,220 £.

Në deklaratën e dhënë nga dy shtetasitë ishte pa koment, pasi nuk kishin njohuri të gjuhës angleze.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close