Lajme

EMRAT/ Të armatosur me taksi drejt Vlorës, kapen tre persona

Vlorë,Kontrolle të shtuara në të gjitha qarkun, për parandalimin dhe go ditjen e veprimtarisë kri minale në fushën e ar mëmbaj tjes pa leje. Parandalohet një ngjarje e mundshme kri minale. Forcat e posaçme “Shqiponjat” kapin dhe vënë në pr anga një shtetas që udhëtonte drejt Vlorës, me ar më zjarri kallashnikov me vete.

Vihen në pra nga dhe dy shtetas të tjerë që udhëtonin me të. Sekuestrohet 1 ar më zjarri dhe municion luftarak.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave që qarkullojnë me ar më zjarri me vete, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative se tre shtetas po udhëtonin me një mjet taksi nga Llakatundi në drejtim të Vlorës dhe se njëri kishte ar më zjarri me vete, kanë organizuar punën për kapjen e tyre.

Si rezultat i ndërhyrjes në kohë dhe me profesionalizëm u bë lokalizmi dhe bllokimi i mjetit me të cilin udhëtonin, si dhe arr estimi në flagrancë i shtetasit K. B., 43 vjeç, banues në lagjen “1 Maji”, Vlorë, të cilit gjatë kontrollit nga forcat e posaçme “Shqiponjat”, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 1 ar më zjarri kallashnikov dhe një sasi municioni luft arak.

Në vijim të këtyre veprimeve u bë arr estimi për “Moskallëzim kr imi”, i shtetasve  Klajdi Basha,  Daniel Bako dhe Klaudjo Mistri. banues në Vlorë, të cilët udhëtonin së bashku me shtetasin që posedonte ar mën e zja rrit.

Këta shtetas janë me precedent kri minal të mëparshëm në fushën e narkotikëve, shfrytëzimit të pro stitucionit dhe atë të vjedhjes. Ata kishin marrë një mjet taksi dhe ishin nisur në drejtim të qytetit të Vlorës.

Nga strukturat hetimore të DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon puna intensive për zbardhjen e qëllimit që kishte personi që qarkullonte me armë zjarri me vete. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: