Lajme

EMRAT/ U shkarkuan nga Këshilli Kombëtar, PD zëvendëson kryetarët e degëve që iu bashkuan Berishës

Një ditë para mbledhjes së Kuvendit, Partia Demokratike ka zëvendësuar 11 kryetarët e degëve të shkarkuar nga Këshilli Kombëtar, të cilët dekjlaruan mbështetjen e tyre për Sali Berishën. Në Shijak është caktuar drejtues dege Red Varaku, ndërsa drejtimin e degës Devoll e ka marrë deputeti Bledion Nallbati. Në degët Tirana 1, Tirana 3, Tirana 9, kryetarë do të jenë nënkryetarët e PD-së, Alfred Rushaj, Grida Duma, Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close