Lajme

Emri/ 44-vjeçari u arrestua me 1 kg kokainë në makinë, policia jep detajet e operacionit në Tiranë

Detaje të reja dalin nga arrestimi i një 44-vjeçari në Paskuqan pasi iu gjet 1 kg k okainë brenda makinës. Policia njofton se në pranga është vendosur Haxhi Mykaj.

Operacioni u zhvillua nga policia e Tiranës ku në rrugën “Azem Galica” në Paskuqan, ndaluan një automjet për kontroll. Efektivët civilë gjetën një pako me 1.32 kg k okainë dhe 39 t hika në automjet. Policia sekuestroi dhe makinën në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i Policisë: Finalizohet operacioni policor i koduar “Chivas Regal” për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta. Sekuestrohen 1 kg e 32 gram me lëndë n arkotike k okainë, 39 thika dhe 1 automjet, vihet në pranga poseduesi i tyre.

Seksioni për Hetimin e N arkotikëve në DVP Tiranë, në vijim të kontrolleve për rritjen e parametrave të sigurisë në qytet, si dhe për parandalimin e veprimtarisë së paligjshme të shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Chivas Regal” në kuadër të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-Haxhi Mykaj., 44 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas u kap në flagrancë në rrugën “Azem Galica” Paskuqan, pasi gjatë kontrollit të automjetit me të cilin qarkullonte, sherbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi prej 1 kg e 32 gramë k okainë dhe 39 t hika. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: