Lajme

Emri\ Atentat me armë në qendër të Sukthit, ekzekutohet një person

Një person u qëllua për vdekje këtë mbrëmje në Sukth ndërsa ndodhej në qytetin e tij. Viktima ishte Arben Mërkuri dhe thirrej pseudonimin Maneci ndërsa kishte precedent penal, dyshohet për krime kundër personit.

Durrës/Informacion paraprak , Në qendër të Sukthit, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri automatik, në drejtim të dyqanit të shtetasit A. M.(I.), 48 vjeç.

Për pasojë shtetasi A. M.(I.) u plagos në gjendje të rëndë dhe si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit. r.k

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close