Lajme

Emri / Britania “gjobit” shqiptarin me më shumë se gjysmë milioni paund…

Një tregtar d roge që grumbulloi k ok ainë nën dërrasat e dyshemesë është urdhëruar të dorëzojë më shumë se gjysmë milioni paund nga perandoria e tij k riminale. Agim Toska po shiste d rogë të llojit k ok ainë në Eastbourne. Policia bastisi një shtëpi në Ashford Road ku gjeti k ok ainë me vlerë 75,000 £ nën dysheme dhe pesë kilogramë k anabis me vlerë rreth 50,000 paund.

Operacioni i tregtisë së d rogës nga Toska u zbërthye ndërsa kontrollet në shtëpinë e tij gjetën më shumë para, telefona celularë dhe letra që e lidhnin atë me vepra k riminale. 26-vjeçari ishte b urgosur më parë për nëntë vjet dhe shtatë muaj për tregtinë e d rogës.

Këtë javë, ai u paraqit përsëri në gjykatë ku u zbulua se kishte krijuar 656,000 £ nga aktiviteti i tij. Gjykatësi Janet Waddicor e urdhëroi atë të paguante 511,668 paund, përndryshe mund të përballej me shtatë vjet shtesë pas hekurave.

Më parë, mediat lokale britanike zbuluan se si Toska nga Shqipëria, ishte pjesë e një treshe që s histe d rogë në Sussex. ADN-ja e tij përputhej me testet mjeko-ligjore në pronën në Ashford Road në 2019.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: