Lajme

EMRI/ Covid i merr jetën një tjetër mjeku

Një tjetër mjek ka humbur jetën nga koronavirusi. Nazmi Xhaferri, mjek në spitalin e Gramshit ka humbur betejën me COVID. Lajmin e trishtë e ka dhënë drejtoria e spitalit të Gramshit me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Mesazhi në Facebook: Te nderuar qytetar! Me hidherim te thelle njoftojme humbjen e jetes se nje prej punonjesve shembullor te Spitalit Gramsh, Z. Nazmi Xhaferri, si pasoje e infektimit me virusin COVID-19 ne krye te detyres.

I ndjeri u be heroi i pare (me shpresen edhe i fundit) i personelit te Spitalit Gramsh, te cilet me vetmohim kane qe nga fillimi i kesaj lufte qe jane gadishmeri çdo dite perballe kesaj pandemie. Familjaret, koleget dhe dashamiresit percjellin sot nje njeri me shume vlera dhe kontribut ne shoqerine tone duke mos i harruar sakrificat, punen dhe miresine qe ka percjell midis tyre.

Le te sherbeje kjo ndodhi si vepra e fundit e tij si punonjes i shendetesise duke ju drejtuar qytetareve qe te tregojne kujdesin e nevojshem per te shmangur infektimin nga COVID-19 pasi pasojat jane te paimagjinueshme. Faleminderit per gjithçka! U prefsh ne paqe!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close