Lajme

EMRI/ Dalin pamjet e aksidentit me 4 viktima në Itali, kush është 19-vjeçari shqiptar që humbi jetën

Një aksident tragjik i mori jetën 19-vjeçarit shqiptar Xhuliano Këlliçi dhe 3 shokëve të tij italianë. Ngjarja tragjike ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme ne Godega di Sant’Urbano, Itali.

Një Volkswagen Polo, me 4 të rinj brenda (midis moshës 18-19 vjeç), humbi kontrollin në kthesë dhe doli nga rruga. Tre viktimat e tjera janë Daniel De Re, 18 vjeç, Daniel Ortolanv, 19 vjeç dhe Marco Da Re, 19 vjeç.

Ishin banorët ata që lajmëruan menjëherë shërbimet e urgjencës dhe policnë, por katër të rinjtë kishin humbur jetën në vendin e ngjarjes. Mediet italiane kanë publikuar dhe pamjet e rënda nga aksidenti. shihet se makina me të cilën ata udhëtonin është kthyer  në një grumbull hekurash. Operacionet e nxjerrjes së trupave përfunduan në agim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close