Lajme

Emri\ Desh shkaktoi tragjedi në Vasil Shanto! Prokuroria kërkon gjashtë vite për 49-vjeçaren

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar gjashtë vite burg për Flutura Zaimin, 49-vjeçaren që thuajse shkaktoi një tragjedi në zonën e Vasil Shantos. Pretenca është dhënë këtë paradite, gjatë seancës së mbajtur në Gjykatën e Tiranës. Zaimi u arrestua në Maj të një viti më parë, pas plagosi tre persona.

Ajo po udhëtonte me një mjet të llojit “Mercedes Benz”, por në momentin që mori kthesën tek ‘Vasil Shanto’, humbi kontrollin. Zaimi shkatërroi stacionin e autobusit e dy biznese aty pranë. Nga përplasja u plagosën tre persona të cilët u mjekuan dhe dolën nga spitali.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close