Lajme

EMRI/ Kush është 17-vjeçari nga Elbasani që ndërroi jetë

Koronavirusi po i merr jetën çdo ditë një numri të madh shqiptarësh duke u kthyer në vrasësin më të madh gjatë muajve të fundit. Sëfundmi, tek spitali “Shefqet Ndroqi” ndërroi jetë një 17-vjeçar, i cili nuk kishte asnjë sëmundje tjetër shoqëruese. I riu, i cili siç mëson abcnews.al nga burime pranë spitalit, quhet Qamil Seiti. Mësohet se 17-vjeçari ishte i shtruar prej disa ditësh në spital dhe koronavirusi i kishtë dëmtuar tërësisht mushkëritë duke ia bërë të pamundur frymëmarrjen në mënyrë të pavarur.

I riu është shtruar para një jave në gjendje të rëndë dhe kishte 4 ditë në intubim. Krahas tij, në spital gjendet i shtruar edhe babai, kurse nëna kishte dalë para pak ditësh nga spitali. Krahas 17-vjeçarit, në spitalet Covid ndërroi jetë edhe një 30-vjeçare nga Elbasani.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close