Lajme

EMRI/ Mbante armë zjarri kallashnikov në vendin e punës, arrestohet i riu nga Vlora

Ka rënë në prangat e policisë një 24-vjeçar nga Vlora, i cili akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Uniformat blu bëjnë me dije se policia sekuestroi armën kallashnikov në lagjen “24 Maji”, ku ky shtetas punonte.

Burime për ABC News bëjnë me dije se i arrestuari është Vero Alushi.

Vlorë/Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Mbante armë zjarri kallashnikov, falë inteligjencës informative dhe reagimit në kohë nga Policia, lokalizohet dhe vihet në pranga 24-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar në informacionet e siguruara nëpërmjet inteligjencës informative se një shtetas mbante armë zjarri, menjëherë kanë organizuar punën dhe si rezultat kanë lokalizuar dhe vënë në pranga shtetasin:

V. A., 24 vjeç, banues në lagjen “24 Maji”, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në një ambient, në lagjen “24 Maji”, ku ky shtetas punonte, u gjet një armë zjarri kallashnikov, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close