Lajme

Emri/ Qeni i llojit Rottweiler ‘shqyen’ për vdekje 53-vjeçaren, i dëmton kokën, gjoksin e shpatullat. Ekzekutohet

Një 53-vjeçare e identifikuar si Patrizia La Marca ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike pas sulmit nga një qen të llojit Rottweiler. Ngjarja tragjike ndodhi javën e kaluar, por vetëm tani është publikuar emri dhe fotoja e viktimës.

Patrizia shkoi në shtëpinë e vëllait të saj për t’u kujdesur për qenin dhe në momentin që ajo u afrua ta ushqentem qeni iu vërsul.

Policia e qëlloi me armë dhe e vrau Rottweiler-in, i cili nuk po qetësohej, ndërsa Patrizia 53-vjeçarja u dërgua me helikopter në spital ku dhe ndërroi jetë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close