Lajme

EMRI/ Shitje dhe blerje votash, procedohen penalisht dy persona në Vlorë, një i arrestuar

Vlorë,  Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e paligjshmërisë. Policia vë në p ranga 1 shtetas, për veprën p enale “D huna në familje” Procedohen penalisht 2 shtetas, për veprat p enale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje” dhe “Korrupsioni pasiv në zgjedhje”.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin G. Ç., 40 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe g oditjen e k rimeve zgjedhore, p roceduan p enalisht shtetasin turk Abdullagfur Balikçi, 23 vjeç, banues në Vlorë dhe shtetasin J. M., 24 vjeç, banues në Vlorë. Shtetasi J. M. dyshohet se në kohë të ndryshme ka marrë një shumë lekësh nga shtetasi Abdullagfur Balikçi, për sigurimin e disa emrave personash të njohur prej tij për dhënie vote në zgjedhjet parlamentare 2021. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë dhe Prokurorisë së Posaçme SPAK Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: