Lajme

Emri/ Shqiptari në SHBA qëllon me thikë nënën e tij natën e ndërrimit të viteve

Një i ri shqiptar në Amerikë është arrestuar pasi natën e ndërrimit të viteve qëlloi me thikën e kuzhinës nënën e tij 54-vjeçare. Sipas mediave, ngjarja ka ndodhur në Elmwood Park në New Jersey, ndërsa i riu i identifikuar si Emiliano Domi fillimisht pas ngjarjes u arratis, por më pas u arrestua, ndërsa gruaja u dërgua në spital.

Në dëshminë e saj ajo ka deklarua se në mënyrë të papritur u sulmua nga pas nga djali i saj. Rrethanat janë ende të paqarta, por autoritetet e zonës thonë se shqiptari ka pasur edhe histori të tjera të d hunës në familje. Ai akuzohet për tentativë v rasje dhe sulm të rëndë. Autoritetet kanë mbledhur prova, kanë sekuestruar edhe t hikën me të cilin i riu shqiptar goditi nënën e tij dhe pritet të hidhen dritë mbi ngjarjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: