Lajme

EMRI/ Trafikonte drogë, kapet me kanabis shqiptari në Angli, vlera shkonte deri në 870 mijë paund

Shqiptari Artan Vladi është arrestuar në Britani pasi u zbulua përfshirja e tij në trafikun e drogës.

Mediat e huaja shkruajnë se Vladi ishte pjesë e një bande që merrej me furnizimin dhe transportimin e kanabisit, vlerë që shkonte me mijëra paund.

Autoritetet gjatë kontrollit gjetën 87 kg kanabis me vlerë deri në 870,000 £, ndërsa në një automjet tjetër gjetë  137,790 £ në tre kuti këpucësh

Shqiptari është dënuar me 30 muaj burg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close