Lajme

Emri/ U largua papritur nga shtëpia, policia kërkon ndihmë për gjetjen e 25-vjeçares

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për zhdukjen e një 25-vjeçareje nga Prizreni, e cila që prej datës 9 është larguar nga banesa e saj dhe ende nuk dihet se ku ndodhet.

Sipas njoftimit të policisë, denoncimi për zhdkujen e së resë është bërë nga familjarët e saj në datë 14 nëntori, të cilët kanë thënë se Gashi është larguar nga banse e saj në lagjen Arbane në 2 të natës.

Njoftimi i plotë:

Kërkohet personi i zhdukur,

Prizren, 25  Nëntor 2022

Me datë 14 Nëntor  2022 rreth orës 12:00 ne Stacionin Policor Prizren – Veri nga familjaret e saje është raportuar për “ Person i Zhdukur”.

Personi i raportuar i zhdukur  Dorentina  ( Vllaznim ) Gashi –  Spahiu ,dtl.08.04.1997, me date 09.11.2022 02:00 është larguar pa asnjë paralajmërim nga  shtëpia e saje e banimit ne Lagjen Arbane  dhe deri ne këto momente nuk ka asnjë informate lidhur me fatin dhe vendndodhjen e saje .

Që nga momenti I raportimit të rastit , nga ana e policisë janë ndërmarrë veprime te duhura ne  funksion te gjetjes se saje .

Me qëllimin qe vendndodhja e viktimës se rastit te zbulohet sa me pare  ,nga ana e Prokurori i Shtetit lëshohet  Autorizim për publikimin e fotografisë  se  viktimës se rastit Dorentina Gashi 

Andaj kërkojmë bashkëpunim nga të gjithë qytetarët,  që nëse e shohin personin e njëjtë  apo  din diçka për vendndodhjen e saj  të raportojnë Policinë  Rajonale në Prizren , apo në cilin do stacion të policisë në Kosovë.

Emri/ U largua papritur nga shtëpia, policia kërkon ndihmë për gjetjen e 25-vjeçares

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close