Lajme

Emri/ U punësua në “shtëpinë e barit” për 2 mijë paundë, përfundon në pranga 33-vjeçari shqiptar në Angli

Një shtetas shqiptar ka përfunduar në pranga pasi është kapur duke u kujdesur për disa bimë kanabisi brenda një banese në Hull të Anglisë.

Mësohet se 33-vjeçari, Paulin Kqira ishte punësuar nga një person i paidentifikuar për t’u kujdesur për disa bimë kanabisi kundrejt një pagese prej 2 mijë paundësh britanikë.

Sipas mediave angleze, 33-vjeçari nga Shqipëria u gjet brenda banesës, ku ndodheshin dhjetëra rrënjë kanabisi, mjete për rritjen e bimëve narkotike dhe lëndë narkotike gati për shitje.

Kqira, i cili kishte mbërritur në Britani në mënyrë ilegale, pohoi se ai u përfshi në këtë veprimtari pasi një person i panjohur e kishte takuar jashtë një lokali në Angli.

 

 

Sakaq, drejtësia britanike vendosi që Kqira të dënohet me 16 muaj burg dhe më pas të kthehet në Shqipëri përfundimisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close