Lajme

Emri/ Udhëtonte me të birin në “Land Rover”, kush është viktima e aksidentit në Rrugën e Kombit

Zbulohen të tjera detaje nga aksidenti i frikshëm i ndodhur sot pasdite në Rrugën e Kombit. V iktima është shtetasi nga Kosova, 58-vjeçari Hysen Saitaj.

I ndjeri ishte drejtues i mjetit “Land Rover” ku po udhëtonte së bashku me të birin. Pas përplasjes së fuqishme me autobusin, ka ndërruar jetë në vend babai, ndërsa djali është p lagosur dhe është dërguar për mjekim në Spitalin e Rrëshenit.

Fatmirësisht drejtuesi dhe pasagjerët e atuobusit nuk kanë marrë lëndime. Siç mund të shihet nga këto pamje mjeti “Land Rover” është shkatërruar plotësisht nga përplasja, ndërsa dëme të konsiderueshme ka pësuar edhe autobusi.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: