Lajme

EMRI/ Vorë: 60-vjeçari kapet me armë në makinë, policia zbardh dyshimet e para

Një 60-vjeçar i idendifikuar si Xhavit Prini është arrestuar nga policia e Tiranës pasi u kap duke qarkulluar në automjet i armatosur.

Nga ana e uniformave blu është sekuestruar arma e zjarrit pistoletë, krehri i saj me 6 fishekë dhe automjeti me të cilin qarkullonte 60-vjeçari. Materialet në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Vorë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Agimi”, sekuestrohen armë zjarri dhe municion luftarak.

Qarkullonte me automjet, i armatosur me pistoletë, kapet dhe arrestohet në flgrancë 60-vjeçari.

Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri i saj me 6 fishekë në të dhe automjeti me të cilin qarkullonte 60-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për një shtetas që lëvizte i armatosur, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Agimi”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close