Lajme

Emri/ Zgjidhet drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Abigela Voshtina zgjidhet drejtoreshë e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit duke zëvendësuar Zana Çelën.

Ajo u zgjodh mes shtatë kandidaturave nga një komision i ngritur nga Ministria e Kulturës, ku kishte specialistë shqiptarë dhe të huaj.

Voshtina ka qenë për tetë vite drejtoreshë Artistike e teatrit të Operas.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close