Lajme

“Enver Hoxha na jep forcë dhe fuqi”/ Qytetarja: Për një patate të q**** nënën

Nostalgjikët e komunzmit përkujtuan ditëlindjen e diktatorit Enver Hoxha. Ata u shprehën se Enver Hoxha ishte figura më e madhe e këtij vendi dhe ende vazhdojnë ta respektojnë si më parë, ndonëse ai ka ndërruar jetë prej më shumë se 30 vitesh.

Në një intervistë për Klan, veteranët u shprehën me një larmi komentesh.”Inshallah i marrtë me vete këta që janë nga viti ‘90 të majtë dhe të djathtë”; “Ai na jep forcë dhe fuqi”; “Pse vdiq, në dorë të kujt na la. Më beter se këta s’ka rob në tokë ore”; “Enver Hoxha s’ka patur asnjë të keqe, bëri shtet, e mori 1 milion dhe e dorëzoi 4 milion”; “Njeri pa punë nuk linte. Njerëzit rronin njëlloj”; “Për një patate ta q**** nënën, të rraste brenda”- ishin disa nga komentet më pikant të qytetarëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: