Lajme

Erdhi nga Italia me pushime me familjen te gjyshërit në Shqipëri, vajza 19 muajshe ndërron jetë në spital

Soleil vetëm 19 muajshe ka humbur jetën në Shqipëri ku ishte me pushime tek gjyshërit e saj nga nëna. Familja e saj banon në komunën Centobuchi, në Monteprandone të Italisë dhe  lajmi i hidhur ka tronditur të gjithë komunitetin

Gjithçka ndodhi brenda pak ditësh. Familja e vogëlushes ishte infektuar me Covid gjatë pushimeve dhe më vonë vogëlushja kishte filluar të ndihej keq por nuk dihet nëse edhe ajo ishte pozitive me Covid.

Në momentin kur gjëndja shëndetësore e Soleil ka filluar të përkeqësohej, ajo është transportuar në spital por mjekët e kanë pasur të pamundur ta shpëtojnë, shkruan Corriere Adriatico.

Do të jenë analizat që do të përcaktojnë shkaqet e vdekjes së vogëlushes në sy të prindërve të saj, nënës shqiptare Lorinda dhe Alessandros.

Vetëm një vit e gjysmë dhe vogëlushja vdiq para syve të prindërve të saj Lorinda dhe Alessandro. Familja kishte jetuar për disa vjet në Centobuchi në via Borgo Nuovo së bashku me dy fëmijët e tjerë. Trupi i vogëlushes do të kthehet në Itali nesër, e shtunë 26 gusht. Në orën 16.30 varrimi do të bëhet në kishën Regina Pacis

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close