Lajme

Erërat e forta ‘fluturojnë’ Papën, rrëzohet në shkallët e avionit

Papa Françeksu ka pësuar një incident ndërsa ishte duke ngjitur shkallët e avionit në aeroportin “Eleftherios Venizelos”, në Athinë. Erërat e forta që po frynin sot në zonën e gjerë të aeroportit kanë bërë që Papa të humbasë ekuilibrin dhe të rrëzohet.

Rrëzimi ishte i lehtë dhe ai u ngrit sërish në këmbë pa u lënduar me ndihmën e një roje sigurie dhe kur mbërriti në hyrje të avionit, përshëndeti me buzëqeshje të pranishmit në eventin e tij zyrtar të lamtumirës. Një skenë e ngjashme, në të cilën Papa Françesku kishte humbur ekuilibrin, kishte ndodhur shtatorin e kaluar, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: