Lajme

Erik Fullani kapet me armë në makinë

Drejtoria e Policisë Tiranë ka bërë një reagim lidhur me raportimet në media për kapjen me armë të djalit të ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit. Sipas policisë ka rezultuar se Erik Fullani e ka pasur me leje armën që iu gjet në makinë. Më poshtë njoftimi i plotë për ngjarjen.

Në lidhje me një lajm të publikuar në portale, sipas të cilit pretendohet se në zonën e ish-Bllokut, është kapur me armë zjarri pistoletë, shtetasi E. F., ju sqarojmë se:

Ditën e sotme, rreth orës 10:45, shërbimet e Policisë kanë ndaluar për kontroll, në zonën e ish-Bllokut, automjetin me xhama të errësuar, me drejtues shtetasin E. F., 29 vjeç. Këtij shtetasi i është vendosur masa administrative 20 000 lekë të rinj, për xhamat e errësuar të automjetit.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur një armë zjarri pistoletë 29-vjeçarit dhe për këtë arsye ai është shoqëruar në Komisariat, për verifikime të mëtejshme.

Pas verifikimeve ka rezultuar se arma që ai mbante ishte me leje dhe në vijim të veprimeve u bë njoftimi dhe dorëzimi i armës te drejtuesi teknik i firmës, ku ai punon (bodyguard), sipas procedurave përkatëse.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close