Lajme

Dean Çelaj, vlonjati që krijoi akademi.al vlerësohet nga ministrja Kushi dhe Unicef

Platforma Akademi.al është kthyer tashmë në strukturën më të mirëorganizuar në ndihmë të nxënësve që prej ditëve të para të pandemisë .Ministrja e Arsimit Evis Kushi sëpashku me drejtuesit e Unicef ,kanë zhvilluar një takim me krijuesin e kësaj platforme ,Dean Çelaj. I riu Vlonjat i cili ka krijuar platformën ,është shprehur se tashmë janë mbi 400.000 user aktivë në platformën e cila është ndër më të organizuarat në të gjithë botën.

Në një postim ,ministrja Kushi ,vlerësoi platformën akademi.al dhe rolin e saj përgjatë kësaj kohe.Në fund të takimit u shpërndanë dhe certifikata mirnjohjeje për mësuesit që u angazhuan në krijimin e materialeve mësimdhënës Postimi i plotë: Iu bashkova me shumë kënaqësi partnerëve tanë zhvillimorë UNICEF Albania, Zyrës së OKB në Tiranë dhe Ambasadës Hollandeze në ceremoninë e dhënies së certifikatave të mirënjohjes për mësues që kanë spikatur dhe promovuar me kontributin e tyre platformën mësimore “Akademi.al”.

Mirënjohje ndaj mbështetjes së tyre, falë së cilës platforma “Akademi.al” u shndërrua që në ditën e parë të pandemisë në një alternativë me rëndësi për ofrimin e mësimit të kombinuar për nxënësit tanë. Tashmë, platforma “Akademi.al” me 400 mijë përdorues aktualë dhe me 16 mijë video mësimore është një partner i rëndësishëm i #MASR që ndihmon me një qasje gjithëpërfshirëse dhe #akses të barabartë në arsim cilësor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: