fbpx
Lajme

Familja e mjekes në Devoll me korona, karantinohet stafi i qendrës shëndetësore

Konfirmohen 4 raste pozitive për koronavirus në Devoll, mes të cilëve një mjeke. Për shkak të mjekes së infektuar, është urdhëruar që stafi i qendrës shëndetësore të karantinoret i gjithi ndërkohë që janë dërguar 2 mjekë të tjerë për të kryer vizitat e tjera në këtë qytezë. Burime zyrtare thanë se të gjithë janë pjesëtarë të një familje nga fshati Baban, lidhje familjare me rastin e parë. Mësohet se ditë më parë ka pasur një varrim në këtë fshat dhe mendohet se pikërisht aty janë infektuar nga Covid-19./abcnews.al

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button