Lajme

“Farmacitë drejt falimentimit masiv”, çfarë po ndodh me Fondin e Sigurimeve

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij.

Ma anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një farmacistjeje, e cila akuzon Fondin e Sigurimeve se nuk ka paguar vlerën e recetave të rimbursueshme prej 3 muajsh, gjë që sipas saj po çon farmacitë në falimentim masiv.

Sipas saj, thuhet se ka falimentuar Fondi i Sigurimeve nga shpërdorimet dhe vjedhja.

Postimi i Berishës:

“Farmacite drejt falimentimit masiv!

Prej tre muash nuk ju paguhet rimbursimi. Fondi i sigurimeve i falimentuar nga vjedhjet dhe abuzimi.

Lexoni mesazhin e farmacistit dixhital. sb

Doktor mirdita
Jame nje farmaciste e vjeter .Farmacite jane drejt falimentit
Nuk na jane paguar nga Fondi i Sigurimeve vlera e receta me rimbursim per 3 miaj
Tetor
Nentor
Dhjetor
Thuhet se ka falimentuar fondi i sigurimeve nga shperdorimet dhe vjedhja.”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close