Lajme

Fëmija 13-vjeçar u largua nga jeta nga rrufeja

Disa ditë pas vdekjes së 13-vjeçarit, i cili u godit nga rrufeja, mësohet se familja e tij do i dhurojë organet e tij. Ka qenë babai i tij që e ka dhënë lajmin, ku përmes një postimi në Facebook, ai shkruan: “Nuk mund të jem më krenar se kaq për të, ai vendoste gjithmonë veten për të tjerët edhe pse i vogël, ishte vetëmohues. Falë tij ai ka shpëtuar jetën e 3 fëmijëve të tjerë, qëllimi i tij kur ishte gjallë, ishte t’i vinte në ndihmë njerëzve.

Jam me zemër të thyer, nuk kam humbur vetëm djalin tim të vogël por edhe shokun tim më të mirë. Ne uleshim dhe flisnim me orë të tëra për të ardhmen e tij dhe ai gjithmonë më pyeste se si doja të më thërrisnin fëmijët e tij dhe ne të dy vendosëm për papi …”, është shprehur Matt Banks.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: