Lajme

Fëmijët afganë luajnë të qetë pranë resortit ku po strehohen në Durrës

121 afganët e parë mbërritën mëngjesin e sotëm, në vendin tonë. Ata u strehuan pranë në resorti në Golem, i cili po ruhet nën masa të rrepta sigurie. Janë kryesisht familjarë, mes të cilëve 11 foshnje e dhjetëra fëmijë, që siç duket nga pamjet kanë dalë në kopshtin e hotelin dhe po “shijojnë’ qetësinë larg ferrit të Kabulit, të pushtuar nga talebanët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: