KultureLajme

Festa e pavarësisë bën bashkë Metën, Ramën dhe Ruçin në Vlorë

Festa e flamurit ka bërë bashkë presidentin Meta dhe kryeministrin Rama në Vlorë. Ata së bashku me kryeparlamentarin Ruçi kanë bërë nderime dhe kanë vënë kurora me lule. Por edhe në këtë ditë nuk janë shmangur tensionet politike ku presidenti Meta zgjedhoi pas ceremonisë të largohet nga drejtimi i kundërt me kryeministrin. Po ashtu i pranishëm ka qenë edhe kryetari i bashkisë Vlorës, Dritan Leli. Rama në një prononcim të shkurtër për gazetarët tha se i uron festën Hashim Tahçit dhe gjithë luftëtarve të tjerë të UÇK-së që nuk janë në Shqipëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close