Lajme

Festimi i Vitit të Ri/ Italianët e ‘djegin’ me muzikë shqiptare në resortin luksoz

Ndonëse nën masat e rrepta anti-Covid, Viti i Ri u festua masivisht në Itali. E tillë është një video, në të cilën shihen disa italianë duke festuar në një resort luksoz. Pamjet nga atmosfera festive u publikuan nga njëri prej pjesëmarrësve, në profilin e tij në Instagram, ndërsa pati pretendime se janë shkelur rregullat anti-Covid.

Ndërkohë në një moment gjatë festës dhe kërcimit, ajo çka dëgjohet është pikërisht edhe muzika shqiptare në sfond, kënga e njohur “Valle kosovare” e Shpat kasapit. Për këtë, në redaksonë tonë na ka shkruar edhe një qytetar.

Mesazhi i mbërritur: Prsh joq Italianet festojne me muzik shqiptare nderrimin e viteve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close