Lajme

Fier, 29-vjeçari në gjendje të rëndë tek Trauma, detaje

Griseld Shpataraku, 29-vjeçari  që u plagos ditën e djeshme nga policia në fshatin Gjorgoz të Fierit, është në gjendje të rëndë s hëndetësore.

Ai është dërguar në Tiranë për mjekim të specializuar. 29 vjeçari jeton i vetëm në lagjen Mustafa Matohiti në Patos pasi i ati ka n dërruar jetë kohë më parë ndërsa e ëma dhe motrat jetojnë jashtë shtetit. Fqinjët thonë se 29 vjeçari punonte si kamarier në një lokal pranë shtëpisë dhe nuk ishte me probleme.

“Ai ishte djalë shumë i mirë, punonte tek ky lokali, nuk është marrë me asgjë as v jedhje asgjë,  babai i ka v dekur, nënën e ka në Greqi o në Gjermani se jeton me vajzat e saj”, tha gruaja.

I riu k ultiv onte k an abis të m bjellë në k ubikë në një parcelë në fshatin Gjorgoz, teksa është pikasur nga unformat blu gjatë një kontrolli rutinë. Ai ishte duke ruajtur me a r më parcelën me l ëndë n arkotike.

Pas thirrjes së p olicisë për të hedhur a rmën, ai i ka drejtuar k allas hnikovin unifomave blu. Shërbimet policore e p lagosën 29 vjeçarin duke d ashur ta n eutralizojne atë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: