Lajme

Fier, Lojëra fati në lokal, në pranga 25-vjeçari

Në Fier është goditur një rast i ushtrimit të lojërave të fatit. Specialistët e Seksionit për Hetimin e K rimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin R. X., 25 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e tij në lagjen “Kastriot”, Fier, policia gjeti dhe sekuestroi fisha pokeri dhe 1 kompjuter që shërbente për organizimin e lojërave të palejuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: