Lajme

Fier, motori përplàs të moshuarin dhe largohet nga vendngjarja

Aksident me pasojë lëndimin e një personi në qendër të qytetit të Fierit. Një motor picerie ka qenë më shpejtësi tej normale të lejuara ku pranë vijave të bardha ka përplasur një të moshuar i cili po tentonte të kalonte rrugën nga njëra anë në tjetrën. Drejtuesi i motorit pasi e ka përplasur të moshuarin është larguar nga vendngjarja.

“Sot rreth orës 18:25, në afërsi të qëndrës së qytetit Fier, shtetasi A. A., 30 vjeç, duke drejtuar motomjetin tip “Dayang” ka goditur një këmbësor, shtetasin F. M., 58 vjeç, banues në Fier. Si pasojë e goditjes, është dëmtuar këmbësori dhe drejtuesi i motomjetit të cilët ndodhen në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.” – njofton policia.

Aty ku ndodhi aksidenti ka mbërritur ambulanca dhe policia ku kjo e fundit po kryen hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe kapjen e drejtuesit të motorit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: