Lajme

Fier, Ndalohen dy persona

Policia e Fierit ka vënë në p ranga 2 persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Mësohet se ka rënë në p ranga shtetasi Enver Tahirllari, pasi akuzohet se ka d hunuar ish- bashkëshorten e tij. Po ashtu, është p rangosur edhe një 26-vjeçar, pasi në gjendje të d ehur po drejtonte makinën.

“Pas h ekurave përfundoi shtetasi Enver Tahirllari, banues në Patos pasi dyshohet se ka ushtruar d hunë fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij. Ndërkohë, specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor a rrestuan në flagrancë shtetasin Armir Dervishaj, 26 vjeç, banues në Patos, pasi u kap nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. Drejtoria Vendore e Policisë Fier apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, pasi do përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të d enoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke ju garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: