Lajme

Fier, Ndalohet 30-vjeçari

Policia e Fierit ka g oditur një tjetër rast të veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve, duke arrestuar një 30-vjeçar. Në p ranga ka rënë shtetasi Gëzim Merdanaj, si dhe është sekuestruar një sasi k anabisi.

Njoftimi i policisë: Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve, nga Specialistët e Seksionit për H etimin e N arkotikëve në DVP Fier u bë a rrestimi në flagrancë i shtetasit G. M., 30 vjeç, banues në Buzmadh, Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 30-vjeçarit, u gjetën dhe u s ekuestruan në cilësinë e provës materiale 2.3 kg l ëndë n arkotike e dyshuar c an nabis sa tiva.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat p enale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e d rogës”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: