Lajme

Fier, Ndalohet 47 vjeçari, detaje

Fier , Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve dhe lojërave të palejuara. Goditet një tjetër rast i përshtatjes së lokaleve për shpërndarje të l ëndëve n arkotike në doza, kryesisht k okainë dhe k anabis.

Kishte përshtatur lokalin për shpërndarje të l ëndëve n arkotike dhe për organizimin e lojërave të palejuara, vihet në p ranga pronari i lokalit. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier dhe me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit k riminal në fushën e shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, bazuar edhe në informacionet e siguruara në rrugë policore se në një lokal në Roskovec shpërndahej l ëndë n arkotike dhe organizoheshin lojëra të palejuara, kanë organizuar punën dhe si rezultat është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Dh., 47 vjeç, banues në Kurjan, Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në ambientet e lokalit në pronësi të tij, u gjetën d oza me lë ndë n arkotike k  okainë dhe c an nabis s ativa. Gjatë kontrollit në lokal u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe një valixhe me zare dhe fisha të ndryshme si ato të lojërave të fatit të pokerit që shërbejnë për të luajtur bixhoz. Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e drogës”, “Përshtatja e lokalit për përdorim droge”, “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close