Lajme

Fier, nëna e 8-vjeçarit kalon gardhin dhe shikon vendin ku Klodian i vrau të birin; kërkon të ndezë qirinj

Tensione në familjen Vasiu, pas përfundimit të ceremonisë mortore të vogëlushit Mateo Vasiu, i cili u vra mizorisht nga fqinji, Klodian Çalamani. Burime për mediet bëjnë me dije se nëna e 8-vjeçarit ka kaluar gardhin e shtëpisë së autorit të v rasjes për të parë vendin ku i v ranë të birin.

Me dhimbjen tuaj jemi, por nuk lejohet”, i kanë thënë efektivët e policisë nënës së vogëlushit të ndjerë. Familjarët e Mateos kanë kërkuar që të ndezin qirinj në vendin u v ra djali i tyre, ndërsa shprehen se “këtu nuk ka drejtësi”.

Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Grecalli në Fier, ku 8-vjeçari Mateo Vasiu u rrëmbye dhe më pas u vra nga fqinji, Klodian Çalamani. Ai e kishte groposut trupin e vogëlushit në oborrin e shtëpisë së tij, ndërsa u zbulua nga Policia pak orë pas kërkimit.  Autori Çalamani pranoi vrasjen dhe tashmë ndodhet në b urg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: