Lajme

Fier/ Vajza 10-vjeçare sulmohet nga qeni, përfundon e plagosur në spital

Një vajzë 10-vjeçare është sulmuar nga qeni mbasditen e sotme në Fier. Si pasojë e sulmit vogëlushja ka marrë disa plagë në trup dhe gjymtyrë. Raportohet se vajza është dërguar menjëherë në spital dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Fatmirësisht ajo është jashtë rrezikut për jetën.

Qeni ëshë kapur dhe izoluar nga policia dhe dhe një veteriner. Duke u nisur nga kjo ngjarje, të gjithë personave që mbajnë qen u është bërë thirrje që të marrrin masa për trajtimin e tyre apo izolimin përsa kohë përbëjnë rrezik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close