Lajme

Fier,Ndalohet 28 vjeçari, detaje

Fier, Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arko tikëve.

G oditet një tjetër rast i veprimtarisë k riminale në fushën e shpërndarjes së l ëndëve n arkotike në d oza.  Vihet në p ranga poseduesi i l ëndës na rkotike, i cili kundërshtoi punonjësit e Policisë gjatë ndalimit.

Specialistët për H etimin e N arkotikëve në DVP Fier, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në vijim të g oditjeve kundër a ktivitetit k riminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, ar restuan në flagrancë shtetasin G. B. (T)., 28 vjeç, banues në Fier.

Në vendin e quajtur “Ish-globi”, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Benz” me të cilin udhëtonte, ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të Policisë për kontroll, duke i kundërshtuar ata.

Gjatë kontrollit fizik, në çantën e tij të krahut u gjetën dhe u sekuestruan d oza me l ëndë n arkotike të d yshuar ca nn abis sa tiva.

Materialet procedurale për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat p enale “Prodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e d rogës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: