Covid-19Lajme

Fillon ndalimqarkullimi në vend, policia në Vlorë pika kontrolli

Vlorë, Ka filluar ora policore , ndërsa policia ka dalë në terren duke mundësuar respektimin e rregullave. Janë ngritur pika kontrolli në çdo kryqëzim duke kontrolluar cdo dokumentacion të automjeteve.

Forcat blu gjithashtu kanë këshilluar qytetarët që të zbatojnë masat e vëna për të penguar përhapjen e covid, pasi ditën e sotme ishim 113 raste në Vlorë, dhe gazetarja nga Vlora humb betejën, 1105 raste të reja, 14 humbje jete në 24 orë në gjithë vendin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close