Lajme

Fitoi 3 herë betejën me kancerin, 17 vjeçarja mposhtet nga Covid-19

Aspen Deke, 17 vjeç mposhti 3 herë kancerin dhe vd iq pasi u infektua me Covid-19. 17 vjeçarja ka vuajtur nga kanceri për pjesën më të madhe të jetës së saj dhe ka arritur ta mposhti atë tre herë. Ajo vuante nga leucemia akute limfoblastike. Vajza kishte rezultuar pozitive me Covid-19 në nëntor të vitit që lamë pas. Ajo u shtrua në spital pasi kishte një muaj me temperaturë të lartë. Mjekët bënë të pamundurën por nuk arritën që ta shpëtonin si pasojë humbi jetën dje.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close