Lajme

Fitore në frymën e fundit, Barcelona i falet një hollandezi në Valencia

Një transfertë delikate për Barcelonën. Katalanasit u përballen sot me Levanten, në një sfidë të vlefshme për La Liga. Sfida u mbyll 2-3 dhe u luajt në Valencia.

Goli i parë do vinte nga vendasit me Morales, pas 52 minutash lojë. Barazimi mban firmën e Aubameyang, 7 minuta më pas. Për përmbysjen e ekipit të Xavit mendon Pedri (63′).Levante do fitonte një penallti në minutën e 83-të dhe do shndërrohej në gol nga Melero. Në limite De Jong ndez festën katalanase.

Barcelona është e 3-ta me 58 pikë. Ekipi  i Liscit është në vendet e fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close