Lajme

Flakët përfshijnë Zvërnecin/ Zjarret nuk kursejnë as zonat e mbrojtura

Një vatër zjarri është raportuar në zonën e Mbrojtur të Zvërnecit. Zjarri ka rënë në vendin e quajtur ‘Hunda e Plakut’. Menjëherë pas rënies së zjarrit është lajmëruar Salla Operative e Drejtorisë Vendore të Policisë së Vlorës. Ndërsa drejt vendit ku ka rënë zjarri është dërguar zjarrëfiksja dhe katër efektivë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close