fbpx
Lajme

Flet Banushaj, 69-vjeçari nga Vlora në banesën e të cilit mëngjesin e sotëm u vendos sasi tritoli

Tahsim Banushaj, 69-vjeçari nga Vlora në banesën e të cilit mëngjesin e sotëm pasi një sasi tritoli ka rrëfyer në një intervistë për Vlora News se, është një njeri që nuk ka konflikt me askënd.

Sipas 69-vjeçarit, ai ka punuar për shumë vite si kasap, ndërsa shpërthimin e tritolit e ka pandehur për tërmet. Ai deklaron se është njëri pa probleme dhe gjatë gjithë jetës ka parë punën e tij.

Ai rrëfen se për shumië vite ka punuar si kasap në tregun e madh të qytetit, ndërsa shpërthimin e orës 03:16 e ka dëgjuar por ka kujtuar se është tërmet.

Më pas ka dalë dhe ka vënë re që në portën e banesës kishte patur një shpërthim. Ai nuk dyshon tek asnjë person, ndërsa shton se fëmijët i jetojnë jashtë vendit por janë pa probleme. Sipas tij, zona ka kamera sigurie dhe nuk ka frikë pasi nuk ka asnjë konflikt me askënd.

Njoftimi i Policisë për ngjarjen: Më datë 30.10.2020, rreth orës 03:16, në lagjen  10 Korriku   Vlorë, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit Xh.B., 69 vjeç, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit“.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button