Lajme

Flet bashkëshorti i 51-vjeçares në Korçë: Nuk vuante nga asnjë sëmundje, të zbardhet e vërteta!

Mëngjesin e kësaj të diele ka ndërruar jetë një 51-vjeçare në Korçë. Ajo ishte paraqitur në orët e para të mëngjesit në spital e pasi bluzat e bardha i kanë bërë një gjilpërë, i kanë kërkuar që të largohet për në banesë. Pikërisht vetëm pas pak orësh, ajo gjendet e pajetë nga familjarët.

Për ngjarjen, ka reaguar edhe bashkëshorti i saj, Edison Salice. Ai ka thënë për gazetaren Lorena Kodra se e shoqja nuk vuante nga asnjë sëmundje. Ai kërkon që të zbardhet e vërteta.

“Nuk po më kthente përgjigje, trokita te fqinja dhe lajmëruam ambulancën. Erdhi ambulanca, e gjetëm me puls të dobët. E morën e sollën këtu, asnjëlloj gjëje. Këta thanë në momentin që mbërriti në spital që ishte me puls të dobët. Nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër. Pse e dërguan mjekët në shtëpi?! Përse nuk e mbajtën në spital. Të gjendet dhe të zbardhet e vërteta me doktorët. Të vijë mjeku ligjor nga Tirana. Policia po merret me çështjen”, tha. (BalkanWeb)

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close