Lajme

Flet familja e politikanit shqiptar që humbi vajzën: Jemi të pikëlluar

Një nga viktimat e tragjedisë në Bullgari është edhe 27-vjeçarja me origjinë nga Hani i Elezit, Sumeja Brava.  Lajmi se 27-vjeçarja humbi jetën në këtë aksident teksa po kthehej nga Stambolli ka tronditur banorët e fshatit Bravë të Hanit të Elezit. Familja ishte shpërngulur në Shkup.

I pikëlluar më ngjarjen e më pas edhe me lajmin se në mesin e viktimave është edhe kushërira e tij është shprehur Ekrem Brava nga Hani Elezit.

“Kemi pritur shumë keq lajmin se në mesin e viktimave është edhe një vajzë nga familja jonë. Na ka ardhur shumë keq por duhet të pajtohemi me vdekjen. Si familje jemi shumë të pikëlluar”, deklaroi për RTV Dukagjinin, Ekrem Brava. Brava thotë se janë takuar para një muaji me tashmë të ndjerën.

“Ne takohemi rregullisht pasi jemi një familje. Por shkaku i pandemisë kemi rralluar pak takimet. Ka dy vëllezër dhe një motër”. Sumeja Brava është vajza e politikanit shqiptar në Maqedoni Muhedin Brava.abcnews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: